Nieuws

AVINED biedt Pluimveevisie 2040 aan Minister Wiersma aan

Op 2 oktober 2025 heeft Kees de Jong, voorzitter van AVINED, de Pluimveevisie 2040 aangeboden aan minister Wiersma.

Facturatie door AVINED

In de week van 22 september 2025 worden de facturen voor meerdere dossiers per e-mail verzonden. U ontvangt alleen de factuur of facturen die op u van toepassing zijn.

Herhaling: enquête over tenenpikkerij bij leghennen

Tenenpikkerij bij leghennen kan een groot probleem zijn op het pluimveebedrijf. Wat is de oorzaak, hoe kom je er vanaf en nog belangrijker: hoe voorkom je dit? Over dit probleem is nog maar weinig onderzoek gedaan. Vandaar dat team “Happy Feet” van Wageningen Livestock Research, in samenwerking met Pluriton, Lohmann, Cargill, ABZ Diervoeding, Vencomatic, AVINED

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Onderzoeksagenda 2018

Per onderzoek wordt jaarlijks vastgesteld welke financiering vanuit de onderzoeksbijdrage mogelijk is. Deze is te vinden in de onderzoeksagenda 2018. Daarnaast wordt bepaald welke deelsectoren meebetalen aan welk en welke deelsectoren meebetalen aan deze bijdrage.

Onderzoeksagenda 2018  (Onderzoek uit de onderzoeksbijdrage)
naam Onderzoeks

bijdrage*

bijdrage

derden*

1. Vermindering milieu emissies 96 1318
Programma fijnstof (PEV) 21 528
Ontwerpen voor een gezonde pluimveehouderij (MIP) 65 510
Breeders in Balance (BIB) 10 280
2. Voedselveiligheid en volksgezondheid 38 489
ESBL’s terugdringen door interventie 13 276
Kennisplatform veehouderij en humane gezondheid 25 213
3. Preventieve diergezondheid incl. welzijn 157 669
Aanpak vogelmijt 72 137
Onbehandelde hanen 15 30
Insecten in kalkoenenvoer 15 120
Voetzoollaesies 35 102
Fight Flu 10 pm
4. Projectorganisatie 180
Totaal 471
*bedragen x1000

 

Door een optelsom te maken van alle bedragen die een deelsector bijdraagt per onderzoek wordt een onderzoeksbijdrage per deelsector opgesteld. De tariefberekening per bedrijfssoort en aangevoerd dier, vindt u op de pagina tarieven onderzoeksbijdrage.