Nieuws

Nieuwe versie van Mijn AVINED

Dinsdagmiddag 22 april wordt de nieuwe versie van Mijn AVINED gepubliceerd. Mijn AVINED krijgt een verbeterde vormgeving in de huisstijl van AVINED. Daarnaast wordt het systeem iets sneller in gebruik.

Verpakken Salmonella monsters

De Nederlandse pluimveesector zet zich in voor veilige voeding. U als pluimveehouder en levensmiddelenproducent levert een belangrijke bijdrage door monstermateriaal voor Salmonella-onderzoek in te sturen.

Reactie AVINED op artikel RIVM: eieren van hobbykippen

Avined heeft op dinsdag 15 april kennisgenomen van het advies van het RIVM om geen eieren van particulier gehouden leghennen meer te eten. Binnen de pluimveesector heeft het monitoren van PFAS in eieren van commerciële bedrijven al jarenlang hoge prioriteit. Sinds 1 januari 2023 gelden er Europese normen voor PFAS in eieren. Vanaf dat moment

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Onderzoeksagenda 2024

Elk jaar stelt het bestuur van AVINED de onderzoeksvragen en de bijbehorende financiering vast. De financiering volgt uit de onderzoeksbijdrage. Ook bepalen de adviescommissies en het bestuur welke (deel)sector aan welk onderzoek meefinanciert en in welke verhouding.

De tariefberekening per bedrijfssoort en aangevoerd dier, vindt u op de pagina tarieven onderzoeksbijdrage.

Onderzoeksagenda 2024  (Onderzoek uit de onderzoeksbijdrage)
naam Onderzoeksbijdrage*
1. Klimaat en circulariteit
RENEW** 0
Uitvoeringsagenda pluimveesector*** 0
Breeders of the Future (BoF) 25
Doorontwikkeling mestschuifel en stofbadhuis 70
Pilotprojecten emissiereductie 100
2. Voedselveiligheid en volksgezondheid
Insectenteelt op wettelijk niet-toegestane reststromen** 0
Bedrijfsgerichte aanpak wormbesmettingen 45
Factsheets pluimveesector 8
 
3. Preventieve diergezondheid incl. welzijn
Oorzaken en oplossingen vang- en ketenletsel 0
Lichtmanagement bij vleeskuikens en opfok leghennen 65
Traaggroeiende vleeskuikens (SloGro 2.0) 5
Onderzoek achterwege laten ingrepen 74
Tenenpikken bij leghennen 10
Vangen van legpluimvee 56,5
Roadmap uitfaseren doden eendagshaantjes 75
Ad Hoc budget praktijkonderzoek 14
Veterinair praktijkonderzoek (o.a. GBA, IB en AI) 711,1
Diergezondheid – beleid 300
4. Projectorganisatie en kennisuitwisseling
Uitvoeringskosten 170
Verrekening AVV resultaat t/m 2022**** -340
Totaal 1.388,6
* bedragen € x1000
** AVINED draagt bij als kennispartner
*** onderzoek wordt gefinancierd via budget uit voorgaande jaren
**** voor meer informatie klik hier